Start Pomoc psychologiczna

 

  • Drodzy Rodzice! Pani Karolina jest naszym przedszkolnym psychologiem i zaprasza do ćwiczenia uważności.

 

Dzień dobry,

chciałabym Państwa zaprosić do ćwiczenia uważności z Waszymi dziećmi. Uważność staje się coraz modniejszym hasłem, jej ćwiczenie jest popularne wśród coraz większej grupy dorosłych oraz nastolatków. To zainteresowanie tematem wcale nie dziwi, bowiem uważność ma bardzo pozytywny wpływ, zarówno na nasz umysł, jak i ciało. Pozwala na wyciszenie, uspokojenie emocji (i lepszą ich kontrolę), zmniejszenie poziomu stresu. Z korzyści takich ćwiczeń mogą czerpać także młodsze dzieci, w wieku przedszkolnym. :)

 

„Spokój i uważność żabki”

 

https://www.youtube.com/watch?v=9VfMsQoeGzU&ab_channel=WydawnictwoCoJaNaTo

 

„Bezpieczne miejsce”

 

https://www.youtube.com/watch?v=JCsiv4o4_HI&ab_channel=WydawnictwoCoJaNaTo

 

„Skupienie na oddechu”

 

https://www.youtube.com/watch?v=DJuLA6lOz1I&ab_channel=WydawnictwoCoJaNaTo

 

Te ćwiczenia są adresowane do dzieci w wieku 5-10 lat, myślę, że dzieci z II, III i IV grupy spokojnie sobie z nim poradzą. Rodzicom Maluszków proponuję wysłuchać samodzielnie ćwiczenia i wpleść jego elementy w zabawę z dziećmi (np. można pokazać dziecku na zdjęciach jak nieruchomo potrafi siedzieć żabka i próbować wspólnie ją naśladować „Spróbujmy teraz usiąść na poduszce spokojnie jak żabka na liściu. Żabka siedzi bez ruchu. Jak żabki siedzimy spokojnie i obserwujmy, co dzieje się wokół nas. Jakie dźwięki słychać?”)

Starszym dzieciom (5-6 latki) możemy ćwiczenie puścić w takiej formie jak jest, można je podzielić na krótsze etapy i wracać do nich. Spokojne wysłuchanie całego ćwiczenia za pierwszym razem może być dla dziecka w wieku przedszkolnym trudne, dlatego nie wymagajmy tego, gdy nie jest w stanie. Pierwsze ćwiczenia mogą być bardzo krótkie, z czasem możemy je wydłużać. Ćwiczmy uważność razem z dziećmi, udział rodzica zachęca dziecko do podejmowania takich aktywności. Dobrym momentem jest wieczór, rano dziecko zazwyczaj ma najwyższy poziom aktywności i może być mu trudno się skupić. Wieczór, to dobry moment by przejść do zabaw wyciszających :)

Pozdrawiam serdecznie

Karolina Wierzykowska- psycholog przedszkolny

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

 

  • Książka, która pomoże wytłumaczyć dziecku, dlaczego musi zostać w domu :

# ZostańWDomu dla dzieci –Karolina Piotrowska (do pobrania w formie ebooka

 

https://karolinapiotrowsa.com/zostanwdomu-dla-dzieci/?v=9b7d173b068d

 


  • Drodzy Rodzice! Pani Karolina jest naszym przedszkolnym psychologiem. Jeśli potrzebujecie wsparcia w tym trudnym okresie, zachęcamy do kontaktu...szczegółowe informacje poniżej...

Drodzy Państwo, w tym trudnym okresie nie jesteśmy w stanie udzielić Wam- rodzicom oraz Waszym dzieciom wsparcia w postaci tradycyjnej pomocy psychologicznej, ale proponujemy wirtualną formę wsparcia psychologicznego. Dzieci przeróżnie reagują na tę nową sytuację. Niektóre dużym niepokojem. Jeżeli martwi Was zachowanie dziecka, chcecie „porozmawiać’ o tym jak Im pomóc w tym niespokojnym czasie- zapraszamy do kontaktu z psychologiem przedszkolnym.
Jeśli chcesz skorzystać ze wsparcia, wyślij e-mail na adres :

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Tak, jak w przypadku tradycyjnej formy pomocy psychologicznej, kontakt oparty jest o dyskrecję i zasady etyki zawodu psychologa.
Pozdrawiam ciepło! Karolina Wierzykowska


 
Copyright © 2021 MP9. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.